Flirt Online

Czym jest flirt?

Wikipedia tłumaczy flirt jako zachowanie społeczne polegające zazwyczaj na prowadzeniu zalotnych rozmów i czynieniu kokieteryjnych gestów. Na flirt składają się specyficzne gesty, język, mowa ciała i pozy, niektóre z nich stanowią również część gry wstępnej. Pośród nich w zachodnich społeczeństwach znajdują się: kontakt wzrokowy, okazjonalny dotyk, sygnały takie jak dotykanie swych włosów, przekazywanie i odbieranie liścików, wierszy, wybranych utworów muzycznych lub ich słów, także przyjacielskie drażnienie drugiej osoby, mruczenie, mruganie oczyma...
Flirt dominował w społeczeństwie przez lata i wciąż jesteśmy asami w tym. Przynajmniej większość z nas. Niektórą odmianę flirtu można nazwać rytuałem, podobnym do tych używanych w środowisku naturalnym. Jeśli chcemy przyciągnąć uwagę płci przeciwnej, lub oznajmić, iż jesteśmy bardziej zainteresowani w sposób większy niż sympatia – korzystamy z technik flirtowania. Technika flirtowania może się bardzo różnić w zależności od ludzi, okoliczności czy kultury. Często jest ograniczona ze względu na socialny status. Nikomu nie jest tajemnicą, że bogaci ludzie, lub ci, mający wysokie stanowisko, wykorzystują flirt na swoją korzyść.
Flirt czasem jest zabawą, która rozluźnia rozmowę, dodaje pikanterii do codziennych pogawędek, uczy nas się zrelaksować, być bardziej otwartymi do okoliczności, dużo się śmiać i nie przyjmować wszystkiego aż tak na serio.
Mimo że, flirt jest naturalny dla większości z nas, ma on pewne zasady które obejmują zaangażowanie, wpatrywania się w oczy, odległość między osobami podczas rozmowy, uśmiechy. Nie każdy z nas toleruje flirt, dlatego też trzeba się przepatrzyć osobom, które mają dystans do tej zabawy, nie każdy jest tak odważny na flirt, dlatego musimy szanować ich zdanie i nie ryzykować ze słodkimi przemówieniami.

Gdzie wolno flirtować?

Cóż, w dowolnym miejscu. Chociaż lepiej być ostrożnym w pracy z kolegami, ze względu na skutki prawne. Jeśli macie ochotę, możecie flirtować w dowolnym miejscu, gdzie atmosfera nie jest napięta. W większości kultur, flirt nie jest uważany za przestępstwo, ale należy dokładnie sprawdzić zasady zaangażowania się w różnych kulturach, przed ujawnieniem swoich fluidów.
Flirtowanie może mieć różne podejście w innych krajach. Możecie czasem się wstydzić lub być obrażeni, gdy ktoś próbuje z Wami flirtować. Nie sądzimy, że przyjdzie do tego, ale w celu zwiększenia efektu flirtu należy dowiedzieć się, jakie są ogólne techniki flirtu w tym kraju.
Większość flirtowań występuje w wyznaczonych miejscach: bary, kluby, imprezy. Ludzie tu się czują bardziej zrelaksowani i otwarci na flirt, co oznacza, że w tych miejscach można trenować flirt, nie martwiąc się o reakcję innych. W drugich miejscach, takich jak ulice, sklepy, biblioteki, sale gimnastyczne, ludzie mają inne priorytety, skupiają się na zadaniu: zakupy, forma fizyczna, śpieszenie się do pracy i itp. Oznacza to, że musicie starannie wybrać technikę flirtu dopasowaną do określonego miejsca, na przykład tam, gdzie często bywacie. W przeciwnym razie możecie być błędnie określeni jako dziwacy, beznadziejnie szukający uwagi i randek.
Stąd wniosek, że każde miejsce ma swoje reguły: czy to luźniejszy flirt, czy flirt bez granic, a może nawet żadnego z nich...

Online flirtowanie

Flirtowanie jest nieodzownym elementem życia. Jednak nie jest to wyłącznie tylko grą, czasem może być to "niebezpieczne", ludzie poruszają się coraz bliżej granicy, którą mogą przekroczyć...
Przez flirty oboje się angażujecie w pewnego rodzaju rytuał, który może was prowadzić dalej i dalej, a w pewnym momencie będziecie musieli wybrać, czy chcecie przekroczyć granicę. Nie jest łatwo zaczęcić jeden drugiego do flirtu, bo dla niektórych ludzi jest to więcej, niż miła rozmowa, być może nawet coś, co jest poza ich strefą komfortu. Lecz jeśli to ma być online flirt, tu się ludzie nie boją o swoje słowa i zachowanie, bo dzieli ich rzeczywistość wirtualna.
Ludzie mogą się wyrażać bardziej swobodnie, co daje ludziom możliwość działać bardziej otwarcie, ostro i bez żadnych kompleksów. Wydaje się to oczywiste: za laptopem lub komputerem nikt nas nie widzi, więc, jeśli nikt nie reaguje na nas, możemy odejść w stronę, czyli próbować się bawić z innymi użytkownikami.
Ale jak działa online flirtowanie? Istnieje wystarczająco dużo artykułów, stron internetowych, książek, itp., które radzą lub tłumaczą jak flirtować online. Mimo że, może być wiele powodów, dlaczego ludzie komunikują w sieci, większość zgodzi się, że wszyscy szukają kogoś, kto umie ładnie przemawiać, zaciekawić, a być może Wasze wieczorowe klikania przerosną w coś większego?
Od czasu gdy internetowe serwisy randkowe coraz bardziej rozpowszechnili się, oznacza to, że flirtowanie w internecie opłaca się. Większość ludzi są otwarci na randki w ciemno, mają normalne stosunki z innymi internautami, są nawet tacy, którzy czatują z celem - ślub. Mimo tego, czasem spotkania w ciemno mogą zniszczyć związek, który jest możliwy tylko online. Zwykle dzieje się to ze względu na wysokie wymagania - nie każdy jest taki sam w rzeczywistości, jak w sieci. Oczywiście, może się okazać i tak, że osoba czatująca na spotkaniu jest lepsza, niż w rozmowie przez internet. Dlatego komunikując, flirtując online, nic nie tracicie, w każdym razie macie wybór odstąpić lub nie, angażować się w stałe chodzenie z niedawno poznaną osobą, czy zostawać w sieci tylko dla podtrzymywania online kumplostwa.